گل بابونه برای سرما خوردگی ملکه و پادشاه قرون باستان را باهم آشنا کرد

نوشیدن منظم چای گل بابونه برای سرما خوردگی می تواند مزایای زیادی برای سلامتی و بدن داشته باشد بابونه به کاهش فشار خون کمک می کند با توجه به این خاصیت، چای بابونه می تواند وضعیت سیستم قلبی عروقی را بهبود بخشد آنتی اکسیدان های موجود در چای باعث تقویت قلب می شود.

فلاونوئیدهای آن خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را کاهش می دهد به مبارزه با التهاب کمک می کند. بابونه حاوی مواد آلفا بیزابولول و ماتریسین است که اثرات ضدالتهابی دارند و به راحتی توسط بدن به شکل چای مصرف می شوند آرامش می دهد.

خواب را بهبود می بخشد مزیت دیگر اگر هر شب یک فنجان چای بابونه بنوشید، به شما کمک می کند بهتر بخوابید راز آن در گل بابونه است ماده فعال آن آپیژنین تسکین دهنده است و به عنوان یک آرام بخش ملایم عمل می کند.

خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. ماده فعال آپیژنین که در بالا ذکر شد، نه تنها اثر آرام بخش داردبلکه می تواند در مبارزه با سرطان نیز استفاده شود برخی از مطالعات نشان داده اند که می تواند از تولید مثل سلول های سرطانی جلوگیری کند مشکلات گوارشی، چرخه قاعدگی را کاهش می دهد.

گل

چای بابونه می تواند برای نفخ شکم، اسهال و سایر مشکلات گوارشی مفید باشد ترکیبات موجود در بابونه باعث شل شدن عضلات روده و بهبود پریستالتیک آن می شود همچنین این دمنوش اثر ضد اسپاسم در دردهای قاعدگی دارد.

به کسانی که وزن کم می کنند کمک می کند جایگزینی نوشیدنی های شیرین و ناسالم با چای بابونه باعث صرفه جویی زیادی در مصرف کالری می شود رنگ چهره را بهبود می بخشد آنتی اکسیدان های بابونه پوست را انعطاف پذیرتر می کند.

به آن رنگ سالم و درخشندگی می بخشد علاوه بر این، چای از آن به جلوگیری از ظهور لکه های پیری کمک می کند اضطراب را کاهش می دهد. مواد موجود در بابونه باعث تحریک عملکرد اسیدهای آمینه خاصی در مغز می شود.

که تعادل روانی و عاطفی را فراهم می کند خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد این نوشیدنی به سلول‌های بتای محافظ پانکراس متصل می‌شود، سطح قند خون را کاهش می‌دهد و ذخایر گلیکوژن را دوباره پر می‌کند.

که احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را در دراز مدت کاهش می‌دهد به درد مفاصل کمک می کند چای بابونه به لطف ترکیبات فعال تسکین دهنده خود این اثر را ایجاد می کند علاوه بر این، به بهبود سلامت مفاصل و جلوگیری از پوکی استخوان کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.