زنی از بادام سنگی صدراتی برای شستن موهای خود استفاده کرد

در طول خشکسالی 2011-2017 کالیفرنیا، توجه بسیاری از رسانه ها به یکی از بزرگترین مصرف کنندگان آب در این ایالت معطوف شد: بادام.

بادام سنگی صادراتی با رونق مصرف کنندگان سالم و آب و هوای مناسب برای درختان بادام، به سرعت به یکی از بزرگترین و پرسودترین محصولات کشاورزی در کالیفرنیا تبدیل شد. اما دقیقا چقدر بادام کالیفرنیایی پایدار و دوستدار محیط زیست است؟

بادام در حال حاضر یکی از بزرگترین محصولات نقدی در کالیفرنیا است که تا سال 2014 بیش از 80 درصد از عرضه جهانی بادام را تولید می کند. ظهور آنها به دلیل عوامل مختلفی حاصل شده است. برای مثال، آب و هوای دره مرکزی کالیفرنیا برای شرایط رشد درختان بادام ایده آل است.

تقاضا برای بادام به عنوان یک جایگزین سالم و ترد برای بسیاری از غذاهای میان وعده نیز در دهه گذشته، هم در داخل و هم در خارج از کشور افزایش یافته است. در واقع، هفتاد درصد از محصول بادام کالیفرنیا به خارج از کشور فرستاده می‌شود که آن را به بزرگترین صادرات کشاورزی در این ایالت تبدیل می‌کند.

با همه این تقاضاها، ثروت زیادی برای کشاورزان کالیفرنیا به همراه داشته است، اما بدون سهم آن از هزینه های زیست محیطی. تا حد زیادی بزرگترین مصرف آب است، چیزی که در حال حاضر یک منبع مورد مناقشه در غرب آمریکا است.

بادام

بادام ها آب خور هستند و برای هر هسته حدود دو لیتر آب نیاز دارند. در مقایسه با بسیاری از محصولات غذایی دیگر که می توان در این منطقه کشت کرد، بادام ردپای آب بسیار بالایی دارد.

این امر به خودی خود باعث شهرت بد بادام در مقایسه با بسیاری از محصولات تشنه دیگر کشت شده در کالیفرنیا مانند انگور و یونجه نمی شود. مشکل از تفاوت در مدیریت آنها ناشی می شود. برخلاف سایر محصولات زراعی، بادام باید در تمام طول سال کشت شود و نیاز به ورودی ثابت آب دارد.

مزارع معمولی زراعی می توانند به مدت یک سال به صورت آیش باقی بمانند و خوب باشند، اما باغ های بادام نمی توانند به همین ترتیب بازیابی شوند. چند ماه بدون آب و درختان می میرند.

کشاورزي که پول خود را در باغ بادام سرمايه‌گذاري کرده است، نمي‌خواهد اين سرمايه به هدر برود و در نهايت مجبور است براي تامين محصول به آب زيرزميني چاه‌ها تکيه کند. بدتر از آن، قیمت بالای آب، کشاورزان را وادار می کند تا حتی بیشتر درختان بادام بکارند تا به سود خود برسند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.