دست زدن به سرکه سیب خانگی در بازار موجب کور شدن خانواده ای شد

سرکه که قرن ها برای حفظ غذا و همچنین به دلیل خواص دارویی آن استفاده می شود، از یک واکنش شیمیایی مضاعف به وسیله تخمیر حاصل می شود: تبدیل قند به الکل و سپس تبدیل این الکل به اسید استیک.

سرکه سیب خانگی در بازار حاوی حدود 90 درصد آب و 5 تا 8 درصد اسید استیک هستند. در این اسید استیک است که حس بویایی و جوانه های چشایی را تحریک می کند که بیشتر فواید سرکه برای سلامتی یافت می شود. و همچنین در این اسید استیک است که تمام خصوصیات عنصر اساسی متمرکز می شود.

سرکه شراب ساخته شده از انگور جالب است. اما این سرکه سیب است که برخی مطالعات آن را مشخص کرده اند. از سیب مشتق شده که خود جرعه ای از فضیلت هاست، بیش از 30 عنصر ضروری را با هم ترکیب می کند: الیگوس و مواد معدنی.

سرکه

ویتامین های A، B، C، آنتی اکسیدان ها، آنزیم ها، اسیدهای آمینه … چه تأثیراتی بر سلامتی دارد؟ با محتوای اسید استیک و ترکیب خاصش، سرکه سیب سرشار از فواید است. در اینجا موارد اصلی وجود دارد:

اسیدیته سرکه باعث کاهش سرعت عبور قندها می شود. افزودن 2 قاشق چایخوری سرکه به ظرف یا شیرین کردن سس با آن، شاخص گلیسمی کل وعده غذایی را کاهش می دهد و سطح قند خون را تا 30 درصد بعد از غذا کاهش می دهد. با محدود کردن اوج انسولین و هوس های ناشی از آن، به کنترل وزن شما نیز کمک می کند.

غنی بودن آن از عناصر کمیاب و مواد معدنی سرکه را تبدیل به یک ماده معدنی مجدد می کند. بنابراین به تسکین گرفتگی عضلات و همچنین درد مفاصل کمک می کند.

از آنجایی که PH سرکه نزدیک به پوست است، در صورت استفاده خارجی، خارش را آرام می کند. با استفاده از یک سواب پنبه، به سرعت زخم های شانکر را تسکین می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.