در پاکستان از برنج چمپا شمال در ساخت کود استفاده می کنند

اگر نمی‌دانید که یک دانه خاص چه مقدار مایع باید بپزد، می‌توانید برنج چمپا شمال را به روشی که ممکن است ماکارونی را می‌پزید، در آب نیز بپزید. احتمالاً به آب زیادی نیاز نخواهید داشت.

اما دانه ها را با مایع فراوان در قابلمه بپوشانید و سپس حرارت را روشن کرده و بپزید. وقتی دانه ها پختند، می توانید به سادگی مایع اضافی را بیرون بریزید و مثلاً با اضافه کردن آن به سوپ، آن را تغییر دهید.

همانطور که دانه ها پخته می شوند، آنها را به هر شکلی که انتخاب می کنید طعم دار کنید. فقط به یاد داشته باشید که دانه های مختلف زمان های مختلفی برای پختن دارند.

اجازه دهید برنج حدود پنج دقیقه بماند زیرا برنج پخته شده می تواند لطیف باشد. شما نمی خواهید آن را بیش از حد دستکاری کنید. در غیر این صورت، دانه ها را می شکند.

اگر برنج به درستی پخته شده باشد، وقتی قابلمه را کج می کنید، نباید مایع اضافی به کناره های قابلمه بریزد. تمام مایع باید جذب برنج شده باشد. اگر برنج را میل کردید، باید نرم و به درستی چاشنی شود.

پس از استراحت برنج، کمی کره به آن اضافه کنید تا طعم دار شود. یک چنگال بردارید و برنج را به آرامی پف کنید. آن را با قاشق هم نزنید و خیلی تهاجمی نباشید. در طول مسیر، ممکن است بقایای آویشن و برگ بو پیدا کنید که قبل از سرو می توان آنها را جدا کرد.

من در حال آشپزی با قابلمه‌های ارزان‌قیمت ۳ بسته‌ای IKEA هستم که درب ندارند و دسته‌هایی دارند که آنقدر شل هستند که احساس می‌کنم هر لحظه ممکن است بیفتند.

چیزهای واقعی با کیفیت بالا من سعی کردم درب قابلمه‌ام را از کاسه‌های بزرگ و فویل آلومینیومی ببندم، اما فکر نمی‌کنم کار کند.

درب بسیار مهم است زیرا بدون درپوش، آب سریعتر تبخیر می شود، بنابراین ممکن است آب قبل از اتمام پخت برنج بجوشد. بدون درب، ممکن است لایه بالایی را نیز خشک کنید.

با این حال، شما می توانید برنج را بدون درب بپزید، فقط باید از تفاوت مایع مورد نیاز بین درب پخت و پز درب درب خاموش آگاه باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.