برسی خواص کشسانی کانی‌های خاک رس

خواص کشسانی کانی‌های رسی برای اکتشاف و شناسایی لباس چرم دخترانه سازندهای شیلی بسیار مورد توجه است. دانستن مدول های الاستیک کانی های رسی ضروری است زیرا: کانی های رسی در اکثر محیط های رسوبی یافت می شوند.

انتقال مواد معدنی رس به عنوان عوامل مهم در مناطق لرزه زا در نظر گرفته می شود و تفسیر لرزه‌ای و مدل‌سازی پاسخ لرزه‌ای نیاز به دانشی در مورد چگونگی تغییر حضور خاک رس خواص فیزیکی سنگ‌ها دارد.

داده های آزمایشگاهی از چندین محقق کاهش سیستماتیک سرعت موج P و S را با افزایش محتوای رس در رسوبات خوب و ضعیف گزارش می کنند.

با این حال، روابط تجربی حاصل از این اندازه‌گیری‌ها به سنگ‌شناسی‌های خاص محدود می‌شوند و بنابراین در برابر تعمیم مقاومت می‌کنند.

از سوی دیگر، استفاده از تعبیر خواب تخمه آفتابگردان مدل‌های قطعی برای ایجاد روابط تخلخل سرعت در ماسه‌سنگ‌های شیلی نیازمند دانش پارامترهای ورودی مانند مدول‌های الاستیک فاز رس جامد است.

خاک

خواص کشسانی کانی‌های رسی تقریباً ناشناخته است، عمدتاً به دلیل دشواری‌هایی که ویژگی‌های ذاتی آنها ارائه می‌کند.

اندازه دانه کوچک آنها جداسازی رب انار و یک کریستال منفرد از خاک رس را به اندازه کافی بزرگ برای اندازه گیری خواص صوتی غیرممکن می کند.

واکنش ها با مولکول های قطبی آلی بر جابجایی و ساختار خاک رس تأثیر می گذارد. و نفوذپذیری کم اشباع را دشوار می کند.

تا کنون خواص کشسانی مؤثر رسها یا توسط محاسبات نظری، با ترکیبی از تحقیقات نظری و تجربی بر روی مخلوط‌های خاک رس اپوکسی به دست آمده است.

یا با برون یابی های تجربی از اندازه گیری های روی شیل ها، این مقادیر مشتق شده از مدول های رسیدن به خاک سفت در دفینه مطابقت کمی را نشان می دهد.

 • منابع:
  1. Elastic properties of dry clay mineral aggregates, suspensions and sandstones
 • تبلیغات: 
  1. میمونی با خوردن کرم از موهای زائد خود خداحافظی کرد!
  2. از این نوع چرم برای تله گذاری در زمان جنگ استفاده می کردند!!
  3. ۲۳ پیشنهاد افراد ثروتمند جهان برای پولدار شدن
  4. با تخمه یک سوپ خوشمزه درست کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.