بررسی خواص فیزیکی لوله پلی اتیلن

در سیستم های لوله استفاده از اتصالات یا آداپتور برای اتصال قطعات مستقیم لوله یا لوله، تغییر شکل یا اندازه خط یا لوله و تنظیم (یا اندازه گیری) جریان سیال رایج است.

اتصالات لوله ساخته شده از پلی اتیلن (PE) اتصالات لوله پلی اتیلن هستند و لوله پلی اتیلن کشاورزی از انواع این مدل لوله ها است.

اکثر محصولات تولید کنندگان اتصالات مکانیکی برای اتصال لوله های پلی اتیلن به لوله های ساخته شده از مواد دیگر ارائه می دهند.

برای اتصال لوله ها می توانید از اتصال دهنده های فلنج یا دوبیتی های انتقالی استفاده کنید و لوله پلی اتیلن فاضلابی در این باره مورد آزمایش قرار گرفته است.

سبک وزن
به دلیل سهولت نصب، وزن سبک و حمل و نقل، به سرعت از سهم بازار لوله های سنتی مانند لوله های سفالی و سیمانی پیشی گرفته است.

انعطاف پذیری
انعطاف پذیری زیادی با لوله پلی اتیلن وجود دارد و لوله پلی اتیلن فشار قوی در شرایط متفاوتی تولید می شود.

بسته به ضخامت دیواری که در آن قرار دارد، می توانید آن را تا شعاع حدود 30 برابر قطر اسمی آن یا کمتر خم کنید. به عنوان مثال، می توانید یک لوله پلی اتیلن 12 اینچی را به شعاع 32 فوت در میدان تبدیل کنید.

بسیاری از اتصالات مورد نیاز برای تغییر جهت سیستم های لوله کشی را حذف می کند. علاوه بر این، نصب را ساده می کند.

مقاومت شیمیایی
لوله پلی اتیلن در برابر زنگ زدگی، پوسیدگی، سوراخ شدن، خوردگی، سل و رشد بیولوژیکی مقاوم است و لوله پلی اتیلن 6 اینچ برای این موارد مناسب تر می باشد.

به دلیل مقاومت شیمیایی فوق العاده آن، در بسیاری از شرایط شیمیایی متخاصم ماده انتخابی است.

سختی کلی
اتصالات همجوشی حرارتی پلی اتیلن اتصالات ضد نشتی به اندازه لوله، اگر قوی تر نباشد، ایجاد می کند.

برای کاربردهای شهری، اتصالات ذوب شده محل‌های نشتی احتمالی را که در هر 10 تا 20 فوت ایجاد می‌شود، در هنگام استفاده از مواد لوله‌کشی دیگر مانند PVC یا چدن داکتیل کاهش می‌دهند.

  • منابع:
    1. روغن بنفشه ای که می تواند گروه خون شما را تغییر دهد!
    2. داستان زرشک در دشت لوت!
    3. کشف محفظه‌هایی پر از تابلو برق در کره ماه!
    4. چگونه با مایع دستشویی پسوریازیس را درمان کنیم؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.