استفاده از کوره ذوب فلز در ساخت دستگاه های خودپرداز بیت کوین

یک ارزیابی در سطح سیستم برای تجزیه و تحلیل عملکرد کوره ذوب فلز و سیستم فرآیند در این مطالعه استفاده شد. این مقاله بررسی رابطه بین ترکیب شیمیایی آنی یک حمام مذاب و مصرف انرژی آن در فولادسازی را ارائه می‌کند.

این با استفاده از مدل‌سازی عددی برای حل پیش‌بینی زمان ذوب تخمینی برای عملیات کوره القایی ارزیابی شد. این کار بینشی در مورد کاهش مصرف انرژی و زمان تخمینی تولید در فولادسازی با استفاده از رویکرد متعادل‌سازی بار مواد ارائه می‌دهد.

محاسبات آنتالپی برای توسعه یک مدل مصرف انرژی برای فلز مذاب با استفاده از یک رویکرد ترکیب بار خاص اجرا شد. موتور برنامه شبیه‌سازی محاسباتی نیز به زبان برنامه‌نویسی جاوا با یک سرور پایگاه داده MySQL برای تجزیه و تحلیل و آزمایش ترکیب شارژ خاص یکپارچه توسعه داده شد.

عملکرد مدل با استفاده از داده های تولید بلادرنگ از یک ریخته گری مبتنی بر چدن با ظرفیت کوره القایی 1 و 2 تن و یک ریخته گری مبتنی بر کربن متوسط با ظرفیت کوره القایی 10 و 15 تن ایجاد شد.

کوره

با استفاده از تکنیک‌های برازش پارامتر بر روی داده‌های عملیاتی اندازه‌گیری شده کوره‌های القایی در دوره‌های مختلف ذوب، نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های مدل و ذوب بلادرنگ همبستگی خوبی بین 81 تا 95 درصد نشان داد.

تجزیه و تحلیل بیشتر که رابطه بین ترکیب جرمی یک حمام مذاب فعلی و ذوب را مقایسه کرد، زمان نشان داد که مصرف انرژی را می توان با متعادل کردن مواد موثر و بار کنترل شده کاهش داد.

زمان ذوب به عنوان تابعی از ترکیب بار عنصری حمام مذاب در رابطه با بار کلی مواد قراضه به دست آمد. این امر رویکرد اتخاذ شده توسط این تحقیق را با استفاده از بار مواد و ترمودینامیکی ذوب برای بهینه سازی و کنترل بهتر عملیات ذوب در ریخته گری و کاهش ضایعات سنتی در حین ساخت آهن و فولاد تأیید می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.